Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Krzysztof Gawkowski, Sekretarz Generalny SLD w Tarnowie.

dodano 2012-09-21 18:51 w kategorii: Kraj

 

Sekretarz Generalny SLD, Krzysztof Gawkowski odwiedził Tarnów, gdzie spotkał się z prezydentem miasta, samorządowcami, członkami Stowarzyszenia Pokolenia, przedstawicielami Rodzinnych Ogrodów Działkowych oraz ze środowiskiem tarnowskiej Kuźnicy.
 
Podczas porannych spotkań z prezesami terenowych ROD w Tarnowie, Gawkowski przedstawił założenia nowelizacji ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Dodatkowo omówił akcję informacyjną, która skierowana ma być do działkowców. Sojusz od samego początku był i do samego końca będzie z działkowcami. Będziemy walczyć o prawo do własności posiadaczy ogródków - zapewniał Sekretarz Generalny. 
 
Po południu, na spotkaniu z samorządowcami, Krzysztof Gawkowski przedstawił plan ofensywy legislacyjnej SLD, uwzględniający przede wszystkim sprawy lokalnych społeczności na poziomie gmin, powiatów i województw. 
 
Prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała przedstawił Sekretarzowi sytuację miasta oraz jego problemy. W spotkaniu z włodarzem uczestniczył przewodniczący SLD w Tarnowie, Jakub Kwaśny, który jest równocześnie radnym tego miasta. Obecny był również wieloletni poseł ziemi tarnowskiej, Krzysztof Janik. 
 
Bardzo się cieszę, że Sekretarz Generalny odwiedził Tarnów i zapoznał się z lokalnymi problemami. Takie wizyty są niezmiernie ważne, ponieważ podczas takich dyskusji mamy możliwość zgłoszenia nie tylko naszych uwag, ale także naszych pomysłów - powiedział Kwaśny. 
 
Na zakończenie wizyty Sekretarz miał przyjemność uczestniczyć w spotkaniu otwartym dla członków i sympatyków SLD, gdzie omówiono bieżące działania na lewicy.
 
Spotkanie w Tarnowie potwierdza jak ważne są wizyty w terenie. Dzięki takim wizytom wiemy doskonale, że program Sojuszu powinien być tworzony od podstaw właśnie w strukturach lokalnych. Staram się wsłuchiwać w każdy głos w debacie, spisywać nowe pomysły  i wyciągać odpowiednie wnioski z tego, co mówią działacze i sympatycy - podsumował Krzysztof Gawkowski. 


Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.